Søg:

Her er du: Traktortræk - Tidligere stævner - DM i traktortræk 2010 - Resultater

 

Placeringerne ved DM i traktortræk 2010

       
Klasse 1: 0-3400 Navn Traktor Placering
  Stinus Ambrosen Ford 6710 1
  Morten Larsen Fiat 1000 2
  Kresten Dam Ford 8010 3
  Claus Larsen Ford 8200 4
  Troels Hansen Fiat 850 5
  Anders Schmidt Fiat 1000 6
  Rasmus Brøgger Ford 5000 7
  Nikolaj Troelsen Deutz 130-06 Ikke godkendt
       
Klasse 2: 3401-4400      
  Bjørn Hansen Ford 8200 1
  Anders Kofoed Ford 8210 2
  Lars Eriksen Ford 7910 3
  Steffen Thejls Ford 4
  Simon Lange Ursus 1222 5
  Kim Diekmann Ford 8210 Smølf 6
  Michael Gøttrup Ford 8210 7
  Jimmi Pedersen Valmet 8200 8
       
Klasse 3: 4401-5700      
  Frederik Pedersen John Deere 4440 1
  Karina Hornsyld John Deere 4440 2
  Svend Mathiesen Ford tw15 Stor smølf 3
  Simon Klokker Ford 9700 Himmelhunden 4
  Jens Pedersen Volvo BM 810 5
  Lars Jeppesen JD 4440 6
  Lars Holm Ford 9600 7
  Carsten Møller Fiat 1500 -
       
Klasse 4: 5701-7500      
  Jacob Thomsen JD 4240s Vestervang Pullingteam 1
  Lasse Nielsen John Deere 4440 2
  Flemming Madsen John Deere 4240s 3
  Marco Schoonhoven Case 2294 4
  Simon Ludvigsen TW25 5
  Kim Hoffmeyer MF 2805 6
  Daniel Gosvig Fiat 160/90 7
  Peter Dam Larsen Ford TW 25 -
       
Klasse 5: 7501-9000      
  Claus Jensen Magnum 7110 1
  Søren Pedersen Fendt 824 2
  Jesper Andreasen Case Magnum 7240 3
  Kurt Jensen Ford TW 35 4
  Henrik Schmit Fendt 920 5
  Nikolaj Mortensen Fendt 820 6
  Joachim Klovnhøj John Deere 7810 7
  Lars Nygaard Ford TW 35 8
       
Klasse 6: 9001-13000      
  Kirsten Jacobsen JD 8530 1
  Niels Midtgaard Case IH MX 270 XL tdi 2
  Kristian Hjorth John Deere 8530 3
  Rasmus Heltzen John Deere 8420 4
  Martin Thomsen JD 8530 5
  Ulrik Hansen JD 8530 6
  Christoffer Brodersen Fendt 936 7
  Anders Skov John Deere 8230  
       
  FARMKLASSE    
Farmklasse 1: 0-3500      
  Brian Præst New Holland TM 150 E 1
  Hans Svendsen New Holland 2
  Martin Lindegaard Deutz 10006 3
  Peter Mortensen Fiat 1000 4
  Ronald Hingstman Ford Major 5
  Stefan Mikkelsen IH Red Panter -
  Daniel Sjælland Fiat 1100 Æ kylling -
       
Farmklasse 2: 3501-4500      
  Kenneth Nielsen Ursus 1201 1
  Kenneth Rigstrup Zetor 12011 (Missen) 2
  Thomas Poulsen John Deere 4430 3
  Morten Hansen Ford TW 10 Bulletproof 4
  Lasse Bjørn LILLE BJØRN -
  Rasmus Christensen Bukke Bruse -
  Jacob Geert Jørgensen Ford 8210 -
  Thomas Hansen Ford 8210 Udgår
       
Farmklasse 3: 4501-5700 Poul Gosvig Ford TW 25 1
  Casper Larsen Blue Bandit 2
  Jens Peder Jeppesen Ford tw 35 3
  Michael Bjerregård Bluefighter 4
  Morten Lydiksen Ford 8700 - Æ pyllekok -
  Søren Jacobsen Quark Disc.
       
Læs mere på www.dm-traktortraek.dk eller i næste LU:blad